Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Bursa -M.K.PaşaBursa -M.K.Paşa
ORMANKADIORMANKADI
KöyüKöyü
wwwwww
.ormankadi..ormankadi.
comcom


Basın Bülteni Basın Bülteni

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler


BİR AYET BİR AYET

BİR HADİS BİR HADİS

Reklamlar Reklamlar

Bayram Sonrası


defa gösterilmiştir

Biçoğunuzla bayramlaşsak da geçtiğimiz hafta milletçe idrak ettiğimiz Mübarek Ramazan Bayramınızı tekrar tebrik ederim. Allah hepimizi sağlık mutluluk ve afiyet içerisinde çok bayramlara erdirsin.

Yine o bayram sabahı cami çıkışında herkesi imrendiren bayramlaşma törenimizi yaptık. Mezarlık ziyareti yapıp henüz alışmayan midelerimize yavaş yavaş kahvaltı ettirmeye çalıştık. Ancak bayramların vesile olmasıyla evlerine konuk olduğumuz komşu ve akrabalarımızla sohbet ettik, hal hatır sorduk. Bu sosyal bağlarımızın kopmamasına en büyük katkıyı sağlayan bayramlarımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış kavramış olduk. Tam da hasat zamanına denk düşmesine rağmen olanca işin gücün arasında bile bayram, neşesini koruyarak yaşandı ve daha nice senelerce yaşanacak. Özellikle bayram akşamları yapılan dost meclisi sohbetleri, uzaklardan gelen misafirlerin katılımı ile daha da genişledi.  

Hep hayret etmişimdir bayramları, tatil zannedip otellere akın eden vatandaşlara. Özellikle bayram sabahı duyarsızca yataktan kalkıp otellerdeki programlanmış eğlenceye nasıl dalıp gider insan, yada kimseyi hatırlamadan nasıl geçer saatler. O yüzden ben bayram tatillerini bir dinlence değil, tam tersine yorulmak için ayrılmış bir zaman dilimi olarak görmeye, anlamaya, anlatmaya çalışıyorum. Özellikle bu yıl bayram tatilinde Akdeniz'e giden yerli turist sayısının yabacılara oranla artmış olması bu düşünceye sevk etti beni. Bu noktada üzerimize çok büyük iş düşüyor. Bayramları doğru anlamalı ve bizden sonraki nesillere doğru aktarmalıyız.
 
Bölgemizdeki hal fiyatları üreticilerimiz tarafından olumlu karşılanmadığı malum. Ama bir taraftan da mutlu haberlere sohbetlere de şahit olduk. Özellikle bölge hallerine meyve sebze alıcıları, tüccarlarının istikrarlı bir şekilde gelmesinin devam etmesi umut verici. Fakat hepimizin gördüğü bir eksikliği ve burada belirtmekte fayda görüyorum. Bölgemize gelen tüccarların malesef pek de iyi olmayan şartlarda kaldığını görüyoruz.  Oysa gelen tüccarların konaklayabileceği, rahatça duş alıp uyuyabilecekleri bir olanak sağlanabilse hepimizin malumu üzere hem gelen tüccar sayısı artacak hem de bu olanağın sağlandığı merkezlere ek bir mali kaynak sağlayabilecek. Bu tip kuruluşların örneklerini Anadolu'nun bir çok yerinde görebiliyoruz.

Bayram sonrası Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Suuçtu - Tümbüldek Koşusu etkinliği ilçe turizmimizin tanıtımına katkı sağlayacak önemli bir spor olayı. Şimdiden Bursa medyasından ses getirmesi bölgemiz turizmi açısından önemli. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bunun yanı sıra şimdiye kadar birçok kazaya ve ölüme mekan olan Tatkavaklı Kavşağı sinyalizasyonları hayırlı olsun. Darısı köprülü kavşağa inşallah...
  

YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0195

© 2011 ormankadi.com
Ormankadı Köyü Web Portalı http://www.ormankadi.com

Tam Ekran