Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Bursa -M.K.PaşaBursa -M.K.Paşa
ORMANKADIORMANKADI
KöyüKöyü
wwwwww
.ormankadi..ormankadi.
comcom


Basın Bülteni Basın Bülteni

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

EtkinlikEtkinlik Kayıt Formu Kayıt FormuEtkinliklere kaydolmak için tıklayınız
CanlıCanlı Yayın Yayın
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
SohbetSohbet Bölümü BölümüDolu dolu ve hoşça vakit geçirmek için
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın
İletişimİletişim Formu Formuinfo@

Çeşitli Bilgiler Çeşitli Bilgiler


BİR AYET BİR AYET

BİR HADİS BİR HADİS

Reklamlar Reklamlar

BÖLGEMİZDEKİ GELİŞMELER

Bölgemizdeki Gelişmeler


defa gösterilmiştir

Hasat günlerini tamamlayıp kışa hazırlandığımız bu günlerde içerisinde mübarek Ramazan ayını da barındıran bir yaz dönemini geride bıraktık ve Allah hepimize tekrar 'kırmızıyı' görmeyi nasip etsin duası ile yazıma başlamak istiyorum.

Okuyan dostlarımızında takip edeceği üzere genelde bölgemizi konu alan yazılar yazıyor bilgiler vermeye çalışıyorum. Bu yazımda da yine son dönemde gerek ulusal gerekse de yerel medyada takip ettiğim kadarıyla bölgemizdeki gelişmeleri sizlerle paylaşmak ve değerlendirmelerde bulunmak istedim .

Otomotiv Test Merkezi
Özellikle Karacabey ismi ile ulusal medyada yer bulan ama Mustafakemalpaşa'ya yakınlığı ile bilinen TİGEM arazisi içinde yapılması planlanan Otomotiv Test Merkezi projesi bölgemiz açısından uzun yıllardır beklenen ve  hayal edilen o büyük projelerden bir tanesi olma özelliği taşıyor. Peki tamam da nedir bu test merkezi?  TSE özkaynakları kullanılınarak yapılacağı söylenen ve 130 milyon dolar gibi bir bütçe ile kurulması planlanan tesiste öncelikle 1000'in üzerinde istihdam yaratılacak. Otomotiv test merkezinde Türkiye'de ve hatta dünyanın çeşitli ülkelerde seri üretim aşamasına gelen prototip model otomobiller test edilecek ve uygunluğunun akabinde ilgili fabrikalarda seri üretime geçilecek. Özellikle medyadan takip ettiğimiz kadarı ile bölge siyasilerimiz bu projenin bölgemizde bina edilmesi için büyük mücadele sarf etmekteler. Elbette rakibimiz de var. Antalya da bu proje ile yakından ilgileniyor. Henüz hangi ilde kurulacağı karar aşamasına gelmedi fakat bünyesinde Renault, Tofaş, Otokar, Karsan gibi firmaları bulunduran Bursa 1 adım önde. Tek engel halen devlet arazisi olan TİGEM'den bu arazinin devrinin yapılması. Bakalım gelecek neler gösterecek...

Mustafakemalpaşa Bölge Hastanesi

Geçtiğimiz hafta Başbakan Yardımcısı Sn. Bülent Arınç tarafından temeli atılan devlet hastanesi hem kapasite hem kadro ve hem de bana çok ilginç gelen modern mimari tasarımı ile tüm bölge halkını heyecanlandırdı. Konuşmasında faaliyete geçişinin 2014 yılında yapılacağını belirten Arınç'ın açıklamalarına cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yaptığı yorum da eklenince Mustafakemalpaşa devlet hastanesi ana haber bültenlerinde yerini aldı. Karacabey, Susurluk, Mustafamekalpaşa ve hatta Manyas'ı bile içine alan coğrafyadaki devlet hastanelerinin durumu ve bu ilçelerin nüfusları düşünüldüğünde bu projenin ivedilikle bitirilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Öte yandan modern mimari tasarımı ile bir ilk özelliği taşıyacağı belirtilen yeni hastanemizin doktor kadrosu, hizmet anlayışı ve başarılı servisleri ile de bir ilk ve örnek oluşturması gerektiğini umuyor bekliyoruz.

Otoyol Projesi

Başbakanın temelini atması ile başlayan ve tüm Ege illerini ilgilendiren İstanbul - İzmir otobanı projesinin Bursa geçişi ayağı sanıyorum hiç bir mühendisin bu denli gelişmelere sebep olacağını asla tahmin edemeyeceği bir hal aldı. Uluabat Gölü'nün kuzeyin mi yoksa güneyinden mi geçeceği sorusu ile başlayan polemik otoban çıkışlarının işe dahil olması ile büyüdü. Uluabat gölünün kuzeyinden yol geçerse otoban çıkışı Karacabey istikametine ; eğer güneyinden geçerse çıkış Mustafakemalpaşa istikametine verilecek. Üzerine sivil toplum özgütlerinin çalışma yaptığı projede sonuç hala alınamazken son dönemde konuşulan gölün kuzeyinde bulunan ve asfalt dökülüp heba olacak olan tarım arazileri oldu.  

Kısa Kısa

Ankara - İstanbul Etabı neredeyse tamamlanmaya yakın hale gelen hızlı tren hattının Bursa etabı çalışmaları olanca hızıyla sürüyor. Halen çalışmaların Demirtaş istikametinde yoğunlaştığı tren hattı için ana istasyonun nereye kurulacağı merak konusu. Uçak ulaşımının çok kısıtlı olduğu Bursa'dan özellikle ilk etapta Bursadan İstanbul - Ankara Eskişehir ve Konya ulaşımlarına büyük rahatlık getirecek olan proje sivil taşımacılık için çok önemli.

21 Eylül'de Genel Başkan seçimi yapılacak olan dünya atçılığının zirvesi Türkiye Jokey Kulübü seçimleri 2 aday ile yapılacak. Beşiktaş Spor Kulübü Eski Asbaşkanı Serdar Adalı'ya karşı seçime giren eski Spor Bakanı ve Başbakan Yardımcısı hemşehrimiz Şükrü Erdem'e başarılar diliyoruz.

26 - 30 Eylül 2012 tarihlerinde ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Bursa Tarım Fuarı artık Türkiye'nin zirvesinde yerini aldı. Dünyanın dört bir yanında yüzlerce katılımcı ve onbinlerce ziyaretçi ile modern tarım ve hayvancılık teknolojilerini sektör ile buluşturma misyonuna sahip olan fuara zaman ayırıp muhakkak gitmek gerektiğini düşünüyorum.  


 

 

GÖNDERİLEN YORUMLARGÖNDERİLEN YORUMLAR

Ekleyen: HİDAYET ÇALI 20 Eylül 2012, Perşembe 22:03
KARDEŞİM ALİ RIZA, GENE ENFES VE BİR SOLUKTA BİRKAÇ DEFA OKUNABİLECEK ÇEKİCİLİKTE BİR YAZI YAZMIŞSSIN, EMEĞİNE SAĞLIK... DARISI, HENÜZ YAZI YAZMAYAN KARDEŞLERİMİZİN BAŞINA OLSUN.AMİN. SİTEMİZ SENİNLE DAHA GÜZEL VE DAHA GÜÇLÜ, KÖYÜMÜZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM.
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0195

© 2011 ormankadi.com
Ormankadı Köyü Web Portalı http://www.ormankadi.com

Tam Ekran